„Luka Bar” AD obilježila 120 godina postojanja

https://youtu.be/zyAX0VZRMGc

„Luka Bar” AD obilježila je sinoć 120 godina postojanja svečanošću održanom u parku ispred Upravne zgrade kompanije, uz prisustvo predstavnika državnih institucija, lokalne samouprave, privrede i poslovnih partnera Luke Bar.

Svečani program počeo je intoniranjem himne Crne Gore, koju je, uz hor „Antivari Musica”, izvela sopranistkinja Aleksandra Vojvodić Jovović. Nakon toga prikazan je kratki film o istorijatu Luke Bar, koji je kroz arhivske kadrove, svjedočenja i savremene prikaze podsjetio na najvažnije trenutke u razvoju kompanije.

Obraćajući se prisutnima, predsjednik Odbora direktora „Luka Bar” AD, Dušan Masoničić, istakao je da 120 godina Luke Bar predstavlja jubilej koji prevazilazi okvire jedne kompanije, jer je riječ o instituciji koja je rasla zajedno sa gradom, državom i generacijama ljudi koje su je gradile.

Masoničić je podsjetio da je vizija razvoja Luke Bar postavljena još početkom XX vijeka, kada je prepoznat značaj Bara kao prirodne pomorske kapije Crne Gore. Posebnu zahvalnost uputio je zaposlenima i penzionerima Luke Bar, naglašavajući da nijednu veliku instituciju ne čine samo objekti, tehnologija i kapital, već prije svega ljudi, njihovo znanje, rad i posvećenost.

On je podsjetio i na inicijativu za izgradnju spomenika lučkom radniku, kao simboličnog priznanja generacijama koje su svojim radom stvarale i razvijale Luku Bar.

Izvršni direktor „Luka Bar” AD, Aleksandar Slabiđoreski, poručio je da je jubilej prilika da se iskaže poštovanje prema svim generacijama koje su tokom proteklih 120 godina utkale svoj rad, znanje i istrajnost u razvoj kompanije.

„Posebnu zahvalnost dugujemo našim zaposlenima, ljudima koji su bili i ostali najveća snaga Luke Bar. Njihov predan rad, stručnost i posvećenost omogućili su da Luka kroz decenije uspješno odgovara na brojne izazove i nastavlja da se razvija”, istakao je Slabiđoreski.

On je naglasio uvjerenje da će zajedničkim radom zaposlenih, menadžmenta i partnera „Luka Bar” AD nastaviti da jača svoju ulogu važnog pokretača privrednog razvoja Bara i Crne Gore.

U ime sindikalne organizacije „Luka Bar” AD prisutnima se obratio Alis Šabotić, koji je čestitao jubilej i zahvalio zaposlenima i jubilarcima na dugogodišnjem doprinosu. On je istakao značaj socijalnog dijaloga, međusobnog uvažavanja i odgovornog odnosa prema budućnosti kompanije.

Predsjednik Sindikata lučkih radnika „Luka Bar” AD, Vladimir Obradović, čestitao je jubilej zaposlenima, menadžmentu i sindikatima, poručujući da Luka Bar predstavlja vrijednost koju treba čuvati i razvijati u interesu zaposlenih, grada i države.

Obilježavanje 120 godina postojanja „Luka Bar” AD bilo je prilika da se podsjeti na istorijski put kompanije — od polaganja kamena temeljca sa jahte „Rumija”, preko perioda izgradnje, razaranja, obnova i novih početaka, do savremene luke koja danas predstavlja važnu pomorsku, transportnu i privrednu tačku Crne Gore.

„Luka Bar” AD nastavlja da razvija svoje kapacitete, unapređuje usluge i gradi budućnost oslanjajući se na znanje, iskustvo i posvećenost svojih zaposlenih, uz jasnu poruku jubileja:

Svijet na dohvat luke. Mi smo Luka Bar.

 

en_US